رنگ پوشاک بچه گانه مناسب

رنگ پوشاک بچه گانه مناسب

چطور رنگ پوشاک مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ پوشاک بچه گانه ، بسته به موقعیت و مناسبت های مختلف می تواند دست خوش تغییرات گردد. برای انتخاب رنگ پوشاک بچه گانه باید به مواردی همچون گروه سنی کودک ، جنسیت و موقعیت های اجتماعی و فرهنگی توجه نمود و در سایه توجه به این موارد به انتخاب رنگ و یا رنگ بندی طرح لباس مبادرت نمود. یافتن ترکیب رنگ مناسب برای پوشاک کودک در شرایط مختلف ، ممکن است در برخی موارد امری بس دشوار به نظر بیاید. به کارگیری رنگ های درخشان ، زنده و اشباع در کنار یک دیگر بهترین انتخاب برای پوشاک بچه گانه است مانند انواع زرد درخشان ، نارنجی ، سبز روشن ، قرمز روشن و آبی روشن. به عنوان مثال به کار بستن رنگ های نارنجی و سبز و آبی در پوشاک کودک منجر به ایجاد فضایی متنوع ، شاداب و سرزنده می شود که برای لباس کودکان انتخابی ایده آل است. رنگ بندی پوشاک دختران برای رده سنی نوجوان باید دارای فضایی گرم ، پر شور و متنوع باشد مانند انواع زرد ، نارنجی و بنفش که بیشتر در مجاورت مکمل رنگی شان باید به کار برده شوند ، برای مثال هم نشینی قرمز و بنفش در مجاورت سبز و زرد. رنگ بندی پوشاک پسرانه برای گروه سنی نوجوان باید فضایی فعال بیافریند و گاهی هم به سردی بگراید که برای تحقق این منظور می توان از انواع رنگ های آبی ، سبز ، قهوه ای روشن و قرمز استفاده کرد. برای مثال مجاورت آبی ، بنفش و سبز فضایی فعال ، جوان و پویا ایجاد کرده که این ترکیب برای پوشاک پسران که در گروه سنی نوجوان طبقه بندی می شوند بسیار مناسب است.

رنگ های اولیه و ثانویه

رنگ های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ در کنار یک دیگر قرار گرفته اند ، در ترکیب با یک دیگر بیشترین هم خوانی را دارند مثلا آبی با بنفش و سبز بیشترین هماهنگی را داراست. این دسته از رنگ ها با یکدیگر هم خوانی داشته اما از نظر بصری ، نور یک دیگر را به شدت کاهش می دهند. ست کردن این رنگ ها خوب است اما چندان چشم گیر نیست. به رنگ های اولیه و ثانویه ای که در چرخه رنگ ها مقابل یک دیگر قرار می گیرند ، رنگ های مکمل گویند. به عنوان مثال بنفش از ترکیب رنگ های قرمز و آبی به وجود آمده و با رنگ اصلی زرد در تضاد است. رنگ سبز از ترکیب رنگ های زرد و آبی به وجود آمده و با رنگ اصلی قرمز هم خوانی مکمل دارد. ترکیب رنگ ها در پوشاک بچه گانه زیبایی قابل توجه ای به لباس می بخشد. اگر پوشاک از ترکیب چند رنگ طراحی و دوخته شود ، هماهنگ سازی را باید با یکی از رنگ ها و معمولا آن رنگی که بیشتر از سایرین در لباس به کار رفته است ، انجام داد. طراحان لباس معمولا پارچه هایی را که دارای طرح های مختلف هستند را برای ست کردن و پوشیده شدن در کنار هم توصیه نمی کنند. از منظر زیبایی شناسی ترکیب یک بلوز راه راه با دامن خال خالی جالب به نظر نمی رسد.

یکی از مشهور ترین جملاتی که بین جامعه روان شناسان وجود دارد و ما نیز بدون آگاهی از وجود چنین فلسفه ای به صورت ناخود آگاه به آن معتقدیم این است که رنگ لباس شما در نگاه و برخورد  اول از صحبت و سخن شما تاثیر گذارتر است.

رنگ چیست؟

برای این که تخصصی تر در این مقاله به بحث پیرامون رنگ ها و ترکیب بندی رنگ ها در پوشاک بچه گانه و نیز سایر البسه بپردازیم نیاز است ابتدا به سراغ تعریف رنگ رفته و یک تعریف کوتاه و موشکافانه از رنگ ارائه دهیم. در علم فیزیک ، رنگ را نوری تعریف می کنند که به یک جسم می تابد و از آن جسم با یک طول موج خاص به چشم افراد منعکس می شود و توسط چشم ، آن نور انعکاسی پردازش شده که ما آن را با مفهوم رنگ می شناسیم. پس در واقع در یک جمله می توان گفت که رنگ ها یک طول موج پردازش شده توسط ذهن انسان ها هستند. همان طوری که رنگ ها در ذهن و دیده ما مورد پردازش قرار می گیرند ، به همان نحو می توانند انسان ها را تحت تاثیر قرار دهند ، یعنی آن ها را خوش حال یا غمگین و افسرده و یا با انگیزه کنند و یا موجب به وجود آمدن بسیاری از احساسات دیگری در آدمی شوند و روان شناسان با استناد به همین مطلب بیان کرده اند که در برخورد اول رنگ لباس شما تاثیر گذارتر از سخن و کلام شما است. به منظور بررسی تاثیر رنگ لباس بر روان و روحیه کودک این مقاله را مطالعه کنید. پس دریافتیم که رنگ ها  در واقع همان طول موج های مختلف هستند و  به طور ناخود آگاه در اذهان و دیدگان سایرین تاثیر گذاشته و حامل پیام هایی هستند که می توانند مخاطب مورد نظرشان را تحت تاثیر قرار دهند.

ویژگی های رنگ گرم

در بین رنگ ها بلند ترین طول موج مربوط به رنگ قرمز است که با عنوان رنگ گرم در چرخه رنگ ها در کنار رنگ هایی هم چون زرد و نارنجی قرار می گیرد. این رنگ محرک سیستم عصبی بوده و به راحتی قابل دیدن و جلب توجه نمودن است. به همین خاطر این رنگ را در اکثر مواقع برای اعلام خطر به راحتی تشخیص می دهیم.

ویژگی های رنگ سرد

از طرف دیگر کوتاه ترین طول موج مربوط به رنگ آبی است که با عنوان رنگ سرد در نیمه دیگر چرخه رنگ ها و در کنار رنگ هایی هم چون سبز و بنفش قرار می گیرد. این رنگ آرامش را به محیط القا کرده و بر خلاف دسته اول یعنی رنگ های گرم بیشتر در اطراف ما هستند اما کمتر به چشم می آیند. حال که تا حدودی با موجودیت و ماهیت رنگ ها آشنا شدیم ، تاثیر هر رنگ را به صورت مجزا در انتخاب رنگ پوشاک و لباس مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

ویژگی های رنگ قرمز

رنگ قرمز با تحریک گردش خون ، نیرو و انرژی را در بدن بالا می برد ، باعث ماندگاری در ذهن شده و مفهومی از حمایت ، شجاعت ، علاقه و اشتیاق را در افرادی که با آن ها برخورد خواهید داشت القا می کند.

رنگ صورتی رنگی است که معمولا افراد را جوان تر از سنی که در آن قرار دارند نشان می دهد. رنگی است ملایم و آرامش بخش که به منظور انتقال پیام های سخت و نزدیک شدن افراد به یک دیگر در انتخاب رنگ لباس و پوشاک مورد توجه قرار می گیرد.

نارنجی نیز جزء رنگ های گرم بوده که انرژی زیادی را القا می کند و تداعی کننده گرما و آتش است. این رنگ از منظر روان شناسان حوزه رنگ بی باکی، شور، نشاط و هوش را تقویت کرده و مناسب محیط های ورزشی و خارج از محیط های اداری و مراسمات رسمی است.

ویژگی های رنگ زرد

رنگ زرد از رنگ های گرم و القا کننده سرزندگی و حرکت و جوانی و ایجاد انگیزش است و به منظور افزایش توانایی در ارتباط گرفتن، پوشیدن البسه و  پوشاک با رنگ زرد توصیه می گردد.

رنگ سبز را نماد رشد و شکوفایی دانند که تداعی کننده و یادآور حس تندرستی و خوش بختی است. طیف های روشن رنگ سبز معمولا نشان گر افکار نوین در انتخاب رنگ لباس و پوشاک هستند.

رنگ آبی که دارای کوتاه ترین طول موج در بین تمامی رنگ ها است، حس آرامش را در افراد تلقین کرده و تسکین بخش است. افرادی که از رنگ آبی به عنوان رنگ مورد علاقه لباس خود استفاده می کنند معمولا دارای تفکر منطقی بوده و افرادی به دور از احساسات شدید هستند. رنگ آبی دارای طیف های مختلفی بوده که هر یک معنای مختلفی را در بردارند. آبی روشن نمادی از آب، آسمان و بهشت بوده، آبی متوسط دوستی و صمیمیت خالص را نشان داده و آبی کهربایی زورمندی، چالاکی و جنبش را نشان می دهد. رنگ بنفش معروف و مشهور به رنگ سلطنتی است. هیجان و عواطف را بر می انگیزد و به تقویت اعتماد به نفس و الهام بخشی کمک می کند.

ویژگی های رنگ مشکی

مشکی از جمله رنگ های دسته خنثی است که امروزه کاربرد کمتری دارد و بیشتر در مراسم عزاداری استفاده می شود. در صنعت مد از رنگ مشکی برای بروز و یا تشدید حالت افسردگی و غم استفاده می شود. رنگ خاکستری نیز جزء رنگ های خنثی بوده و حالت میانه و اعتدال دارد. رنگ خاکستری در کنار رنگ های دیگر تعادل ایجاد می کند و در کنار هر رنگی خصوصیت های آن رنگ را به خود میگیرد. خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش و استقلال و رسمیت است و اگر به هنگام انتخاب رنگ البسه و پوشاک در کنار رنگ هایی از طیف تیره قرار بگیرد، نماد غم و اندوه و افسردگی است.

ویژگی های رنگ سفید

سفید نیز از رنگ های خنثی بوده که تمامی رنگ ها را در خود دارد. رنگ سفید نماد پاکی است، پوشاک به رنگ سفید به دیگران این امکان را میدهدکه شما را همان گونه که هستید ببینند، درست مثل این که شما کاملا واضح و آشکار هستید. پس از بحث و بررسی راجع به تاثیر رنگ ها در انتخاب لباس و پوشاک، لازم است تا با ترکیب بندی و ست کردن لباس ها با دسته بندی رنگ ها آشنا شویم. رنگ ها را میتوان به شکل های مختلف دسته بندی کرد. در ادامه چند نمونه از معروف ترین دسته بندی هایی که در حوزه رنگ ها صورت گرفته را ارائه میدهیم. رنگ ها را میتوان به 2 گروه رنگ های اصلی و رنگ های فرعی تقسیم کرد. رنگ های اصلی شامل قرمز، آبی و زرد هستند و رنگ های فرعی به رنگ هایی گویندکه از ترکیب این 3 رنگ به وجود می آیند. به عنوان مثال سبز از ترکیب زرد و آبی به وجود می آید و نارنجی از ترکیب قرمز و زرد تشکیل شده و بنفش از ترکیب 2 رنگ قرمز و آبی ایجاد میشود.

رنگ های مکمل

دسته بندی دیگری که در خصوص رنگ ها به کار بسته میشود، تعریف بر اساس رنگ های مکمل است. همان طوری که از نام رنگ های مکمل پیداست، در واقع رنگ های مکمل تکمیل کننده یک دیگر هستند و مجموعا در کنار هم رنگ سفید را ایجاد می کنند. رنگ های مکمل در چرخه رنگ رو به روی یک دیگر قرار گرفته اند. راه دیگر تشخیص رنگ های مکمل، شناخت رنگ های اصلی به کار نرفته در آن رنگ ها است. به عنوان مثال رنگ بنفش را در نظر بگیرید. رنگ بنفش جزء رنگ های فرعی بوده که خود از ترکیب 2 رنگ اصلی آبی و قرمز به وجود می آید. بنا بر این مکمل رنگ بنفش، سومین رنگ اصلی یعنی زرد است که در به وجود آمدن رنگ بنفش تاثیری نداشته است. بر همین مبنا مکمل رنگ سبز، رنگ قرمز بوده و مکمل رنگ نارنجی، رنگ آبی است. دسته دیگری از رنگ ها معروف به رنگ های خنثی هستند. این دسته از رنگ ها از ترکیب دو رنگ مکمل به دست می آیند و در چرخه رنگ ها حضور ندارند و شامل رنگ های مشکی، سفید، خاکستری و رنگ های زمینی مثل خاکی هستند.

تولیدی پوشاک بچه گانه و پخش عمده لباس بچه گانه

تولیدی و پخش عمده لباس بچه گانه تریکو پانیار با بهره مندی از کادری مچرب و بیش از یک دهه تجربه در زمینه تولید و پخش لباس بچه گانه با استفاده از باکیفیت ترین الیاف طبیعی سعی در حذف واسطه ها بین تولیدی لباس بچه گانه و مراکز پخش لباس بچه گانه با بوتیک داران و خرده فروشان لباس بچه گانه دارد تا از این طریق بتواند هزینه ها را تا حد امکان کاهش داده و منجر به افزایش نرخ سود برای مشتریان خود گردد. به منظور آشنایی با انواع الیاف و راه های تشخیص الیاف طبیعی از مصنوعی میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

نظرات (3)

Sarmadi

سلام
آیا انتخاب رنگ لباس در فصل‌های مختلف دارای معیار خاصی هستش؟

    احسان کولیوند

    با سلام
    بله رنگ ها علاوه بر تفاوت در طول موجی که دارند که در متن به آن اشاره شد، از نظر گرم و سرد بودن هم به نوع دیگری دسته بندی میشوند، فلذا توصیه میشود در فصول گرم از رنگ هایی که جذب کننده گرما هستند نظیر رنگ مشکی امتناع کنید.

Hello,

Are you looking for software to make running your online store easier?

So Much More Than Accounts (SM>A for short) is designed by eCommerce experts to make running an online store easier and more efficient.

SM>A has all the functionality of more expensive systems like Netsuite and SAP, but in a custom package designed exclusively for online retailers – at a tenth of the price of our competitors.

If you need better stock control, predictive purchasing, better reporting and multi-currency, multi-language ecommerce support, you need to consider SM>A.

email sales@etailsupport.com to find out how we can help you and get 2 months FREE when you sign up.

https://www.somuchmorethanaccounts.com