نکاتی برای خرید لباس بچه گانه

نکاتی برای خرید لباس بچه گانه

خرید پوشاک مناسب برای کودکان همواره یکی از دغدغه های والدین بوده و هست.در این مقاله سعی شده نکاتی مهم و کاربردی در خرید پوشاک مناسب برای کودکان بخصوص به هنگام خرید اینترنتی شرح داده شود.

نکات کلیدی به هنگام خرید لباس بچه گانه

کودکان با توجه به قرار گرفتن در سنین رشد، مخصوصا تا قبل از 6 سالگی همواره با تغییر سریع سایز مواجه هستند. یک از عوامل اصلی که والدین باید در تهیه پوشاک کودک دلبند خود لحاظ کنند توجه به این نکته است که همواره در انتخاب لباس کودک خود، یک سایز بزرگتر از سایز کنونی کودک انتخاب کنند. از طرفی میتوان با تهیه جدولی که در آن سن کودک در پایان هر فصل مشخص و درج شده، در پایان هر فصل لباس و پوشاک کودک خود را با توجه به حراج های انتهای فصل با قیمت مناسب تهیه کرد.

برای آشنایی با تکنیک های طلایی خرید لباس بچه گانه این مقاله را مطالعه کنید.

یکی دیگر از نکاتی که به هنگام خرید پوشاک کودک  باید به آن توجه نمود این است که لباس های راحتی و لباس هایی که کودکان روزمره با آن سر و کار دارند مانند لباس های مهدکودک و مدرسه، باید دارای جنس مناسب و کیفیت عالی باشند تا دوام و کارایی لازم را داشته باشند. از طرفی میتوان برای لباس های مناسبتی و خاص کودک که کمتر کودک از آن لباس ها استفاده خواهد نمود، هزینه ها را متناسب با کیفیت لباس تقلیل داد تا در بحث هزینه ها صرفه جویی شود.

در خصوص طرح و رنگ لباس از کودک خود نظرخواهی کنید.

حتما در خصوص رنگ و مدل لباس و پوشاک کودک خود از او نظرخواهی کنید. کودکان معمولا به رنگ های شاد و شخصیت های کارتونی علاقه مند هستند. توصیه روان شناسان نیز استفاده از رنگ های شاد در سنین کودکی است که میتواند در شکل گیری شخصیت کودک شما تاثیرگذار باشد.

معمولا کودکان بهنگام استفاده از پوشاک پشمی دچار حساسیت میشوند. استفاده از الیاف نخ پنبه و ضد حساسیت در پوشاک کودک میتواند تا حد زیادی از بروز این گونه حساسیت ها در کودکان جلوگیری کند.

یکی دیگر از معیارهای مهم به هنگام تهیه پوشاک که باید به آن توجه کرد این است که به سایز چارت هر برند دقت کنیم چون سایزهای برند های متفاوت قدری  با هم متفاوت هستند. توصیه میشود پیش از خرید حتما سایز دور سینه و دور شکم و قد کل کودک را به یاد داشته باشید و به خصوص بهنگام خرید اینترنتی این اطلاعات را با اندازه های سایز چارت و لیبل پوشاک تطبیق دهید.

با توجه به حساس بودن کودکان توصیه می شود بعد از خرید پوشاک و قبل از استفاده از آن توسط کودک حتما یک بار لباس شسته شود چون ممکن است مواد شیمیایی یا آلودگی های باقی مانده در پوشاک برای کودک ضرر داشته باشید.

انتخاب پوشاک بچه گانه متناسب با هر فصل

در فصل بهار با توجه به متغیر بودن آب و هوا که ممکن است در بعضی ساعات هوا به شکل سرد و پاییزی و در بعضی ساعات به صورت آفتابی و گرم می شود، توصیه می شود پوشاک کودکان به صورت لباس های سرهمی باشد، یعنی پوشاک کودک حتما شامل پیراهن و سویشرت باشد، در این فصل باید دست کودک برای تنظیم دمای بدنش از طریق کم و یا زیاد کردن پوشاک باز باشد. هر گاه گرم باشد، سویشرت را در آورده و به هنگام سرما لباس های او کافی خواهند بود. جنس سویشرت ها و لباس های رویی بهتر است از پنبه و پشم باشد.

در خصوص آشنایی با انواع پارچه های مناسب برای لباس بچه گانه اینجا را کلیک کنید.

در فصل تابستان توصیه می شود از لباس نازک و خنک به عنوان پوشاک کودک استفاده شود و جنس به کار رفته برای پوشاک کودکان در این فصل به صورت نخی باشد و از لباس های پشمی و ابریشمی اجتناب گردد. لباس هایی با رنگ روشن برای این فصل مناسب اند چون این رنگ ها به نسبت رنگ های تیره و سیاه جذب گرمای کمتری دارند.

در تهیه پوشاک فصل پاییز توجه به این نکته ضروری است که کودکان به دلیل پوست لطیفی که دارند، مقاومت کمی در برابر سرما و برودت خواهند داشت و ممکن است دچار سرما خوردگی شوند. در اوایل فصل پاییز به دلیل وزش بادهایی که جریان های سردی را به همراه دارند توصیه می شود ژاکت یا سویشرت همواره همراه باشد تا در صورت نیاز بتوان از آن ها استفاده کرد.

پوشاک بچه گانه متناسب با فصل سرما

در فصل زمستان نیز با توجه به برودت هوا و حساس بودن کودکان توجه به گرم بودن پوشاک کودک بسیار حائز اهمیت است. البته باید به هر دو پارامتر ایجاد گرما و عدم ایجاد حساسیت در کودک توامان با هم در نظر داشت زیرا معمولا پوشاک پشمی، کودک را دچار حساسیت می کند و صرفا نباید به بهانه حفاظت از کودک در برابر برودت و سرما از چنین لباس هایی استفاده نمود. توصیه می شود لباس هایی که به عنوان پوشش خارجی مورد استفاده قرار میگیرند پشمی انتخاب شوند تا علاوه بر تامین گرما برای کودک، به خاطر عدم تماس با سطح پوست موجب بروز حساسیت و خارش در کودک شما نشوند.

نکته اساسی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که سرد و گرم شدن هوا باعث مریضی در کودک می شود لذا باید از این امر جلوگیری کرد. به همین منظور جدا از پوشاندن لباس های زیاد به کودک که موجب گرم شدن و تعریق کودک می شود جلوگیری کند تا با کم ترین وزش دچار سرما خوردگی نگردد. در واقع می توان گفت علت اصلی اکثر سرما خوردگی ها در کودکان به خاطر سرد و گرم شدن هوای آن هاست.

عوامل حساسیت زا در لباس کودکان

با توجه به تحرک و فعالیت زیاد کودکان در انتخاب پوشاک آن ها باید توجه نمود که لباس آن ها حرکت شان را محدود نکند. پوشاک کودک اگر بسیار کوچک و یا خیلی بزرگ باشد ممکن است مانع از حرکت کودک شود و در فعالیت کودک اختلال ایجاد کند لذا از خرید لباس کودک با یقه ، زیر بغل و آستین تنگ خودداری کنید.

تمام عواملی که ممکن است موجب تحریک پوست کودک شوند باید شناخت و حتی المقدور به هنگام تهیه پوشاک کودک از آن ها اجتناب کرد از جمله این موارد می توان به پارچه های خشن ، چسب و خط دوخت لباس اشاره کرد. توصیه می شود حتما از پارچه هایی که درصد بالایی از پنبه تشکیل شده اند ، برای تهیه پوشاک کودک خود استفاده کنید. پارچه های کش بافت نیز به دلیل این که اجازه تهویه هوا را می دهند و در عین حال کودک را گرم نگه می دارند ، هم چنین محدودیتی برای حرکت کودک ایجاد نکرده و در برابر پوست کودک نرم بوده و آن را آزار نمی دهند ، می توانند گزینه مناسبی به عنوان پوشاک کودک باشد.

به هنگام تهیه پوشاک کودک به چسب های دو تیکه و دوخت لباس کودک حتما دقت کنید. زیپ های سنگین ، قفل ، گیره و دکمه ها برای کودک آزار دهنده بوده و به هنگام خواب برای کودک مزاحمت ایجاد می کنند لذا باید از وجود چنین مواردی در انتخاب پوشاک کودک اجتناب کرد.