چگونه یک تولیدی لباس بزنیم؟

چگونه یک تولیدی لباس بزنیم؟

تمام اقدامات لازم جهت راه اندازی یک تولیدی لباس

صنعت پوشاک یکی از پردرآمدترین صنایع موجود در کشور ماست. امروزه افراد زیادی در کشور ما در بخش های مختلف این صنعت نظیر طراحی، دوخت و تولید لباس مشغول به کار بوده و از این طریق کسب درآمد می کنند. از طرفی در جامعه امروزی با توجه به وجود شبکه های اجتماعی و رشد روز افزون کاربران فضای مجازی و نفوذ آن در میان مردم طی چندین سال گذشته، تعداد مزون ها و  زیرزمین هایی که در بحث تولید البسه فعالیت می کنند به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است و این واقعیتی غیرقابل انکار در جامعه امروز ماست.

از طرفی وجود مناسبت های مختلف در طول سال مانند عید نوروز و نیز شروع سال تحصیلی جدید در مهر ماه که افراد زیادی در این چنین ایامی اقدام به خرید لباس می کنند باعث شده که این صنعت همواره بیش از پیش رونق پیدا کند. این قبیل موضوعات باعث شده که هر روزه افراد مختلفی تصمیم بگیرند که به این صنعت و حرفه ورود کنند و در زمینه تولیدی لباس فعالیت کنند. اما بسیاری از افراد وجود دارند که با نحوه شروع کار آشنا نیستند و نمی دانند که چگونه باید به این حوزه ورود کنند و به اصطلاح صفر تا صد راه اندازی یک تولیدی لباس را نمی دانند. به همین منظور ما قصد داریم در این مقاله صفر تا صد اقدامات لازم جهت راه اندازی تولیدی لباس را شرح دهیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مرحله اول: هدفت چیه؟

مرحله اول در ایجاد یک تولیدی لباس مشخص کردن هدف است. فردی که میخواهد اقدام به راه اندازی واحد تولیدی لباس کند باید در وهله اول به این سوال پاسخ دهد که هدفش از ایجاد چنین بستری چیست؟

پاسخ شما به پرسش مطرح شده چیست؟

اگر پاسخ به این سوال صرفا درآمدزایی باشد این بدان معنی است که چنین شخصی به حرفه ی تولیدی لباس علاقه چندانی ندارد و همان طور که مستحضرید عدم وجود علاقه در یک کار می تواند سبب بروز مشکلاتی در میانه کار گردد و اگر هدف از ایجاد تولیدی پوشاک صرفا کسب درآمد بالا باشد ممکن است فرد آن چنان که باید در این مسیر پیشرفت نکند. زیرا هر کاری از جمله به وجود آوردن یک واحد تولیدی لباس نیاز به صبر و حوصله دارد و از طرفی بنا به وجود فراز و نشیب در آغاز شروع هر کاری تنها افرادی که به این حرفه علاقه دارند در برابر این مشکلات صبر و حوصله به خرج می دهند و در این حرفه و حیطه کاری باقی می مانند.

ممکن است ضرر کنید، آیا آمادگی لازم را دارید؟

حتی در این مرحله توصیه می شود که به فکر زیان های احتمالی و مشکلاتی که ممکن است برایتان رخ دهد باشید و در صورت وجود حس رضایت درونی از تحمل مشکلات احتمالی به وجود آمده اقدام به ایجاد تولیدی لباس و پوشاک نمایید.

مرحله دوم: برنامه ریزی و تحقیق

مرحله دوم به منظور ایجاد تولیدی لباس مربوط به برنامه ریزی و تحقیق است. پس از این که هدف خود را از تشکیل تولیدی پوشاک مشخص کردید و نیز ضرر و زیان های احتمالی را پیش بینی نمودید، وقت آن است که برای ورود به این حوزه برنامه ریزی کنید. باید در ابتدای امر مشخص کنید که به پس از ایجاد تولیدی البسه میخواهید برند مخصوص به خود را داشته باشید و یا از مشتری سفارش قبول کنید؟ توصیه ما این است که هر دوی این کارها را انجام دهید به این صورت که می توانید در ابتدای فعالیت خود از مشتری سفارش قبول کنید و به تدریج با گسترش کار محصولات با برند شخصی خودتان را وارد بازار کنید.

تولیدی مردانه یا زنانه؟

اما نکته دیگری که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است این است که با توجه به وجود تنوع پوشاک اعم از پوشاک مردانه، زنانه، بچه گانه و … شما در کدام یک از این بخش ها میخواهید فعالیت کنید و تصمیم به تولید پوشاک مربوط به کدام گروه را در سر دارید؟ انتخاب هر یک از این موارد می تواند تا حد بسیار زیادی بر روی روند کار شما تاثیر گذارد زیرا هر کدام از این بخش ها حوزه تخصصی خاص خود را دارد. در این مقاله میتوانید با جنس پارچه مناسب برای تولید لباس بچه گانه و نیز تفاوت الیاف طبیعی و مصنوعی آشنا شوید. با مشخص کردن حوزه کاری خود یعنی اینکه قصد تولید چه پوشاکی را دارید می توانید برای کار خود برنامه ریزی کنید. در ترسیم این برنامه باید به موارد مختلفی همچون مهارت های مورد نیاز، شرایط فردی، مشکلات آینده و مقدار بودجه خود توجه نمود. نکته آخر در پایان این گام در راه اندازی تولیدی پوشاک این است که باید یک نام مناسب برای برند شخصی خودتان انتخاب کنید. انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار شما می تواند تا حد زیادی تداعی کننده حرفه ای بودن کار شما باشد.

مرحله سوم: جای مناسب برای تولید پیدا کن

مرحله سوم انتخاب مکانی مناسب برای تولیدی لباس است. پس از اینکه مراحل قبلی را پشت سر گذاشتید یعنی مطمئن شدید که به حوزه طراحی و دوخت لباس علاقه دارید و نیز تعیین کردید که در تولید کدام نوع پوشاک قصد انجام فعالیت دارید و برنامه ریزی های لازم را جهت تولید انجام دادید و  نیز سلیقه مشتری خود را مورد بررسی قرار دادید وقت آن است که رسما وارد این حوزه شوید. در این مرحله اولین کاری که باید به صورت عملی انجام دهید این است که مکانی مناسب برای تولیدی لباس خود در نظر بگیرید.

نکاتی که باید به هنگام انتخاب مکان تولیدی لباس به آنها توجه کرد

برای انتخاب مکانی مناسب جهت احداث تولیدی لباس باید به چندین نکته توجه نمود، اولین مسئله ای که باید به آن توجه نمود حدود بودجه ای است که میخواهید برای مکان ایجاد تولیدی پوشاک هزینه کنید. توجه به این امر بدیهی است که تمام بودجه خود را نباید صرفا برای اجاره یا خرید فضایی به منظور تولید البسه هزینه کنید زیرا هزینه هایی که در این مسیر باید صرف کنید مشتمل بر ابعاد مختلفی است و صرفا فضای کاری را شامل نمیشود بلکه باید ابزار و آلات مورد نیاز کار خود نظیر چرخ خیاطی و هم چنین هزینه هایی مربوط به امور اخذ مجوز و نیز مبالغی برای مصارف جاری و یا اتفاقات پیش بینی نشده بپردازید.

برای انتخاب مکان تولیدی نزدیک رقبا و هم صنفان باشیم یا دور از آنها؟

نکته دیگری که باید به هنگام انتخاب مکان تولیدی به آن توجه کرد این است که فضای انتخاب شده توسط ما منع قانونی برای فعالیت در حوزه تولیدی پوشاک را نداشته باشد. آیا میخواهید در مکانی فعالیت کنید که نزدیک به هم صنف های تان باشید؟ باید به همه این مسائل توجه کرد و تصمیم نهایی در این باره بر عهده شماست بعنوان مثال اگر تولیدی خود را در مجاورت هم صنف های خود بنا کنید از طرفی ممکن است شانس کمتری در جذب مشتری داشته باشید اما در صورت ارائه کیفیت بالا میتوانید مشتری های هم صنف های خودتان را نیز جذب کنید.

مرحله چهارم: تهیه ابزار برای آغاز کار

مرحله چهارم در راه اندازی تولیدی لباس تهیه لوازم مورد نیاز برای آغاز این کار است. این مرحله یکی از مراحلی است که نیاز به بودجه زیادی دارد زیرا باید تمام نیازهای کارگاه تولیدی خود را بسنجید.

تولیدی و پخش عمده تریکو پانیار با مدیریت برادران یعقوبی بیش از یک دهه در زمینه تولید و پخش عمده پوشاک بچه گانه فعالیت دارد. تولیدی پوشاک بچه گانه تریکو پانیار آماده همکاری با بوتیک داران و فروشندگان لباس بچه گانه در سراسر کشور است.